Úvod

Běhejme a pomáhejme útulkům je projekt, který pomáhá týraným a opuštěným zvířatům po celé republice.

Za nápadem stojí Petr Sokolík, který přemýšlel, jak pomoci útulkům. K nápadu uspořádat na podporu opuštěných psů běh ho přivedl článek o tom, jak Zdeněk Svěrák zakládal Běh pro Paraple.

Pozval proto pár svých přátel do Stromovky. Záměrem bylo zaběhnout si 5 kilometrů a vybrat od každého zúčastněného 100 korunový příspěvek na zvířata bez domova. V roce 2014 proto pozval své kamarády, ať si přijdou zaběhat do Stromovky. Sešlo 26 lidí a vybrali mezi sebou 4.000 korun, které věnovali psímu útulku ve Štětí. Přátelům se myšlenka akce líbila a vzali s sebou v dalším roce své známé. Stromovkou tak proběhla skupinka 350 lidí. Dnes na akci v Praze přichází okolo 1500 lidí a desítky pejsků. Od roku 2017 se běhy konají v mnoha dalších městech (Brno, Liberec, Klášterec nad Ohří, Příbram, Plzeň, Litoměřice, Opava) a pomáhají útulkům z dané lokality.

O čem celá akce je? Jsou připravené 2 okruhy – běžecký a pěší. V prvním případě se jedná o pětikilometrový běh bez měření času. Neběží se o vítězství. Po běhu následuje kulturní program plný písniček a ukázek různých psích ukázek. Do akce se zapojily známé osobnosti. Na akci vystoupili zpěváci Michal Malátný, Milan Peroutka, Pavel Callta, Petra Černocká, Jindra Polák ze skupiny Jelen, přišli herci/herečky Patricie Pagáčová, Lukáš Langmajer, Iva Huttnerová, sportovci David Svoboda, Kristýna Kolocová Hojdarová, Petr Švancara, Radim Bičánek, imitátor Petr Jablonský a jiní. Vybrané peníze se spravedlivě rozdělují mezi předem vybrané útulky a spolky pro opuštěné či týrané pejsky, kočky, koně a hospodářská zvířata.

Pomohli jsme celkem 78 útulkům a vybrali jsme 2,1 milionů korun !

Proč má smysl se akce zúčastnit?

Cílem akce je užít si krásné odpoledne s Vaší rodinou, přáteli, zasportovat si a společně udělat dobrou věc, přispět na zvířata, která se nemají tak dobře jako ty naše u nás doma. Vybere se zajímavá částka a hlavně lidem, co takové spolky provozují, se dodá podpora a motivace do další práce.

Těší nás, že čím dál víc lidí začíná chápat, že pokud chtějí něco změnit, musí začít sami u sebe.

Budeme moc rád, pokud i vy na akci dorazíte a společně si užijeme odpoledne, které si budeme všichni pamatovat.

Aby Vám neutekly důležité informace a novinky o akci, dejte palec naší FB stránce!