Úvod

Běhejme a pomáhejme útulkům je projekt, který díky finančním darům od laskavých lidí mění životy nešťastným zvířatům. 

Běhejme a pomáhejme!

Projekt dnes zlepšuje život zvířatům v celé republice, na začátku se jednalo o komorní záležitost. Za zrodem stojí Petr Sokolík, velký milovník zvířat, který přemýšlel, jak pomoci útulkům. K nápadu uspořádat na podporu opuštěných psů běh ho přivedl článek o tom, jak Zdeněk Svěrák zakládal Běh pro Paraple.

Pozval proto pár svých přátel do Stromovky. Záměrem bylo zaběhnout si 4km okruh a vybrat od každého zúčastněného 100 Kč. Běžců se tehdy sešlo 26 a dali dohromady 4000 Kč. Z běhu se pak stala tradice. Lidé ho mezi sebou sdíleli, a tak se každý rok sešlo více a více zájemců. Poslední ročníky v Praze navštěvuje přibližně 1.500 lidí. Od roku 2017 se běhy konají v mnoha dalších městech (Brno, Liberec, Klášterec nad Ohří, Příbram, Plzeň, Litoměřice, Pardubice, Opava).

O čem celá akce je? Jsou připravené 2 okruhy – běžecký a pěší. V prvním případě se jedná o pětikilometrový běh bez měření času. Neběží se o vítězství. Smyslem akce je si přijít proběhnout v pohodovém tempu se svými kamarády, dětmi, psy, nejsou připravené stupně vítězů. Po běhu následuje kulturní program plný písniček a ukázek různých psích sportů. Do akcí se zapojují i známé osobnosti. Na akci vystoupili a byli patroni zpěváci Michal Malátný, Milan Peroutka, Pavel Callta, Petra Černocká, Jindra Polák ze skupiny Jelen, přišli herci/herečky Patricie Solaříková, Lukáš Langmajer, Iva Huttnerová, sportovci David Svoboda, Kristýna Kolocová Hojdarová, Petr Švancara, Radim Bičánek, imitátor Petr Jablonský a jiní. Vybrané peníze se spravedlivě rozdělují mezi předem vybrané útulky a spolky pro opuštěné či týrané pejsky i kočičky

Pomohli jsme celkem 75 útulkům a vybrali jsme 1,8 milionu korun !

Proč má smysl se akce zúčastnit?

Cílem akce je užít si krásné odpoledne s Vaší rodinou, přáteli, zasportovat si a společně udělat dobrou věc, přispět na zvířata, která se nemají tak dobře jako ty naše u nás doma. Vybere se zajímavá částka a hlavně lidem, co takové spolky provozují, se dodá podpora a motivace do další práce.

Těší nás, že čím dál víc lidí začíná chápat, že pokud chtějí něco změnit, musí začít sami u sebe.

Budeme moc rád, pokud i vy na akci dorazíte a společně si užijeme odpoledne, které si budeme všichni pamatovat.

Petr Sokolík

Aby Vám neutekly důležité informace a novinky o akci, dejte palec naší FB stránce!