Úvod

Běhejme a pomáhejme útulkům je jedinečná charitativní akce, jejíž výtěžek putuje zvířatům v útulcích po celé České republice.

Letos máme za sebou další ročník akce, kterou jsme odstartovali v Praze ve Stromovce v roce 2014. Tehdy se nás sešlo 26 lidí a vybrali jsme 4 tisíce korun pro psí útulek. Akce se kamarádům líbila a proto jsme další rok vytvořili na Facebooku událost, kterou lidé sdíleli. Další rok se akce zúčastnilo už 350 lidí a poslední dva roky v Praze chodí na akci přibližně 1500 lidí. Kromě Prahy jsme vycestovali pomoct útulkům do Brna, Liberce, Klášterce nad Ohří, Příbrami, Plzně, Litoměřic, Pardubic, Opavy.

Pomohli jsme celkem 45 útulkům a vybrali jsme 1,8 milionu korun !

O čem celá akce je? Máme pro Vás připravené 2 okruhy – běžecký a pěší. V prvním případě se jedná o pětikilometrový běh bez měření času. Neběží se o vítězství. Smyslem akce je si přijít proběhnout v pohodovém tempu se svými kamarády, dětmi, psy, nemáme připravené stupně vítězů. Běžet se může skutečně i se psy? ANO! Váš čtyřnohý přítel je přece ten, proč tuhle akci děláme, tak ať nezůstane doma. Promyslete jen, jestli snese okolo sebe víc psích kámošů a vy si akci s ním užijete. Druhý okruh je pro lidi, kteří se chtějí jen projít, pro maminky s kočárky, dětmi, pejskaře i lenochy. Pěší úsek je necelé dva kilometry dlouhý.

Po akci se můžete zúčastnit odpoledního programu jako je vystoupení dogdancingu, psí agility, hudební produkce a samozřejmě se vyfotit s naším maskotem. Na naší akci vystoupili a byli patrony akce zpěvák Michal Malátný, Milan Peroutka, Pavel Callta, Petra Černocká, Jindra Polák ze skupiny Jelen, přišli herci/herečky Patricie Solaříková, Lukáš Langmajer, Iva Huttnerová, sportovci David Svoboda, Kristýna Kolocová Hojdarová, Petr Švancara, Radim Bičánek, imitátor Petr Jablonský.

Proč má smysl se akce zúčastnit?

Cílem akce je užít si krásné odpoledne s Vaší rodinou, přáteli, zasportovat si a společně udělat dobrou věc, přispět na zvířata, která se nemají tak dobře jako ty naše u nás doma. Uvidíte ukázky dogdancingu, dogfrisbee, Vaše děti čeká malování na tvář. Vybereme zajímavou částku a hlavně ukážeme lidem, co takové spolky provozují, že si jejich práce vážíme, dodáme jim podporu a motivaci do další práce.

Těší nás, že čím dál víc lidí začíná chápat, že pokud chtějí něco změnit, musí začít sami u sebe.

Budeme moc rád, pokud i vy na akci dorazíte a společně si užijeme odpoledne, které si budeme všichni pamatovat.

Petr Sokolík

Aby Vám neutekly důležité informace a novinky o akci, dejte palec naší FB stránce!