Úvod

Běhejme a pomáhejme útulkům je jedinečná charitativní akce, jejíž výtěžek putuje zvířatům v útulcích po celé České republice.

Letos máme za sebou další ročník akce, kterou jsme odstartovali v Praze ve Stromovce v roce 2014. Tehdy jsem přemýšlel nad pomocí pro psí útulky a do toho jsem četl článek o Zdeňkovi Svěrákovi, jak zakládal Běh pro paraple. Tak nějak vznikl nápad udělat podobný běh pro zvířata bez domova. Sešlo se nás 26 lidí a vybrali jsme 4 tisíce korun pro psí útulek. Akce se kamarádům líbila a proto jsme další rok vytvořili na Facebooku událost, kterou lidé sdíleli. Další rok se akce zúčastnilo už 350 lidí a poslední roky v Praze chodí na akci přibližně 1500 lidí. Kromě Prahy jsme vycestovali pomoct útulkům do Brna, Liberce, Klášterce nad Ohří, Příbrami, Plzně, Litoměřic, Pardubic, Opavy.

Pomohli jsme celkem 60 útulkům a vybrali jsme 1,8 milionu korun !

O čem celá akce je? Máme pro Vás připravené 2 okruhy – běžecký a pěší. V prvním případě se jedná o pětikilometrový běh bez měření času. Neběží se o vítězství. Smyslem akce je si přijít proběhnout v pohodovém tempu se svými kamarády, dětmi, psy, nemáme připravené stupně vítězů. Běžet se může skutečně i se psy? ANO! Váš čtyřnohý přítel je přece ten, proč tuhle akci děláme, tak ať nezůstane doma. Promyslete jen, jestli snese okolo sebe víc psích kámošů a vy si akci s ním užijete. Druhý okruh je pro lidi, kteří se chtějí jen projít, pro maminky s kočárky, dětmi, pejskaře i lenochy. Pěší úsek je necelé dva kilometry dlouhý.

Po akci se můžete zúčastnit odpoledního programu jako je vystoupení dogdancingu, psí agility, hudební produkce a samozřejmě se vyfotit s naším maskotem. Na naší akci vystoupili a byli patroni akce zpěvák Michal Malátný, Milan Peroutka, Pavel Callta, Petra Černocká, Jindra Polák ze skupiny Jelen, přišli herci/herečky Patricie Solaříková, Lukáš Langmajer, Iva Huttnerová, sportovci David Svoboda, Kristýna Kolocová Hojdarová, Petr Švancara, Radim Bičánek, imitátor Petr Jablonský a jiní.

Proč má smysl se akce zúčastnit?

Cílem akce je užít si krásné odpoledne s Vaší rodinou, přáteli, zasportovat si a společně udělat dobrou věc, přispět na zvířata, která se nemají tak dobře jako ty naše u nás doma. Uvidíte ukázky dogdancingu, dogfrisbee, psí poslušnost, Vaše děti čeká malování na obličej. Vybereme zajímavou částku a hlavně ukážeme lidem, co takové spolky provozují, že si jejich práce vážíme, dodáme jim podporu a motivaci do další práce.

Těší nás, že čím dál víc lidí začíná chápat, že pokud chtějí něco změnit, musí začít sami u sebe.

Budeme moc rád, pokud i vy na akci dorazíte a společně si užijeme odpoledne, které si budeme všichni pamatovat.

Petr Sokolík

Aby Vám neutekly důležité informace a novinky o akci, dejte palec naší FB stránce!