DEN ZVÍŘAT

Pokud sledujete projekt „Běhejme a pomáhejme útulkům“, víte, že se snažíme pomáhat psům a kočkám z útulků. Nejdříve to byla pomoc útulkům ve městech, kam jsme si přijeli zaběhat. Cítili jsme trošku nespravedlnost, že pomáháme jen psům a kočkám ze spolků, které jsou v okolí měst, kam jezdíme. Vždyť i jiná zvířata po celé republice cítí stejně emoce jako strach, bolest, milují a touží po lásce.

A proto nás napadla akce, která bude pro všechna zvířata. DEN ZVÍŘAT bude akcí nejen pro psí a kočičí útulky, ale i pro zařízení, kde pomáhají týraným koním, hospodářským zvířatům a spolek, hájící a prosazující práva zvířat.

Akce začala 01.09. a její konec jsme stanovili na 4.10., kdy je Mezinárodní den zvířat. Dlouho a pečlivě jsme vybírali celkem 60 útulků, azylových farem i spolek, co zvířata zastupuje v soudní síni. Základními kritérii pro zařazení do projektu byla kontrola hospodaření na transparentním účtu, pravidelné kontroly od Krajské veterinární správy, aktivní snaha o umísťování zvířat (v případě útulků), kladné reference a zároveň, aby vybraný spolek nebyl městský. To není nic proti městským útulkům, moc si jich vážíme, ale jejich činnost by mělo platit město ze svého rozpočtu. A právě v tomto období se spolky, které pečují o zvířata, spojily a společně oslovily své příznivce a širokou veřejnost o zaslání příspěvku ve výši 50,- Kč na sbírkový účet 2901198295/2010 pod VS 50.  Do akce se zapojily útulky se silnou fanouškovskou základnou, ale i spolky, které sleduje třeba i jen pár desítek lidí. „Silný spolek“ pomůže tedy tomu „slabšímu“. 

Tato myšlenka se velmi líbila portálu Slevomat, kde si lidé mohli zakoupit symbolický voucher za 50 Kč, jehož celá hodnota šla na naší akci.

Celkově přispělo 3.908 lidí a podařilo se vybrat částku 428 689 Kč, která se spravedlivě podělila mezi 60 spolků. Projekt podpořila celá řada veřejně známých lidí. Ze slavných tváří projekt například podpořili olympijští vítězové David Svoboda, Martin Procházka, Eva Samková, pilot Martin Šonka, hokejista Jakub Petružálek, fotbalista Petr Švancara, herci Patricie Pagáčová Solaříková, Ivan Vyskočil, zpěvák Petr Kolář, Ondřej Brzobohatý, České Miss Lea Šteflíčková a Taťána Gregor Brzobohatá a další.

Více si o akci můžete přečíst zde www.denzvirat.cz