DEN ZVÍŘAT 2020

Pokud sledujete projekt Běhejme a pomáhejme útulkům, víte, že se snažíme pomáhat psům a kočkám z útulků. Nejdříve to byla pomoc útulkům ve městech, kam jsme si přijeli zaběhat. Cítili jsme trošku nespravedlnost, že pomáháme jen psům a kočkám ze spolků, které jsou v okolí měst, kam jezdíme. Vždyť i jiná zvířata po celé republice cítí stejně emoce jako strach, bolest, milují a touží po lásce.

A proto nás napadla akce, která bude pro všechna zvířata. DEN ZVÍŘAT bude akcí nejen pro psí a kočičí útulky, ale i pro zařízení, kde pomáhají týraným koním, hospodářským zvířatům a spolek, hájící a prosazující práva zvířat.

Akce běží od 01.09. a její konec jsme stanovili na 4.10., kdy je Mezinárodní den zvířat. Dlouho a pečlivě jsme vybírali celkem 112 útulků, azylových farem i spolek, co zvířata zastupuje v soudní síni. Základními kritérii pro zařazení do projektu byla kontrola hospodaření na transparentním účtu, pravidelné kontroly od Krajské veterinární správy, aktivní snaha o umísťování zvířat (v případě útulků), kladné reference a zároveň, aby vybraný spolek nebyl městský.

DEN ZVÍŘAT

Zapojte se a více si přečtěte o akci www.denzvirat.cz

Honza Musil
David Svoboda a Eva Samková
Ben Cristovao
Ivan Trojan
Patricie Pagáčová
Alice Bendová
David Kraus
Václav Vydra
Marta Kubišová
Dara Rolins
Václav Noid Bárta
Kristína Nemčková
Veronika Čermák Macková
Jan Kodeš
Taťána Gregor Brzobohatá
Kamila Nývltová
Pokáč
Martin Procházka
Jana Fabiánová